סקירה סקודה אניאק IV 80

סקודה אניאק 80 IV, הרכב החשמלי החדש של חברת סקודה מציג תפיסה מרעננת של טכנולוגיה, ביצועים ומכלולי בטיחות ללא פשרות. עם הספק כוח של 204 כ"ס, מומנט מרבי של 31.6 קג"מ, סוללת 82 קוט"ש וטווח נסיעה של 450 ק"מ עד 517 ק"מ ובמחיר של החל מ-214,000 ש"ח הציפייה שלנו גבוהה מהדגם הנוכחי.

מחיר

שימו לב שקיימים מספר דגמים לרכבי החשמל של סקודה, המחיר של סקודה אניאק 80 IV נע בין בטווח מחירים באזור ה-214,000 ש"ח (מחיר יבואן). המחיר אותו נשלם על ייבוא מקביל יהיה נמוך יותר בשיעור של כ-5% עד 10% ממחיר יבואן רשמי.

חוויית נהיגה

חוויית הנהיגה המשמעותית ביותר היא מערכת Suspension בריאה לעומת רכבים חשמליים אחרים של המתחרות. כיאה לרכב חשמלי, אניאק 80 IV מגיעה עם מערכת המאפשרת נסיעה חלקה גם על כבישים שאינם חלקים לגמרי, באמפרים וכל תנאי דרך אחרים. מערכת ההיגוי גמישה ונוחה, בכל אחד ממצבי הנסיעה אנחנו לא חווים קושי במערכת ההיגוי. היציבות של הרכב על הכביש באה לידי ביטוי בכל תנאי הדרך, בפניות, בעיקולים ובכל מצבי הנהיגה.

הסוללה עוצמתית ומאפשרת לנו נסיעות לטווח ארוך, ככה שאנחנו לא צריכים לחשוש לגבי נסיעות ארוכות. הרכב שקט לחלוטין למרות שהוא מאובזר בסוללת 82 קוט"ש. מעבר לכך, העיצוב הפנימי של הרכב מרווח, הרכב גבוה ומזכיר את הקרוסאובר. סביבת הנהג גם היא מרווחת, ומערכת המולטימדיה קלה לתפעול, עובדת בצורה חלקה, מרווח הפנים גדול ומתאים גם לגבוהים. נפח תא המטען גדול כיאה לרכב משפחתי, סך הכל חוויית הנהיגה ב-IV 80 הייתה טובה.

שקופית קודמת
שקופית הבאה

שדרוגים מדגמים קודמים

קיימים שדרוגים רבים מדגמים קודמים. תחילה, חלו שינויים במערכת הבטיחות אשר בהם נמצאים מכללים אקטיביים ואדפטיביים אשר שומרים על תחושת יציבות וביטחון במהלך נסיעה. ההיגוי רך ומאפשר יכולת תמרון גבוהה, הנעה אחורית השתפרה משמעותית. סקודה שמה דגש רב על נוחות הנהג, הרחיבה את תא הנהג ושפרה את שדה הראייה. מערכת המולטימדיה גדולה וביצועיי המסך משופרים עם מעבד חדשני. לוח המחוונים תופס פחות מקום ומספק נתונים עיקריים בלבד. בנוסף, טווחי הנסיעה השתפרו בדגם ה-IV 80. על פי היצרן טווח הנסיעה עומד על כ-517 ק"מ, ובהשוואה לדגמים קודמים ניתן לראות שיפור בלפחות 10%. כמובן שיש לקחת בחשבון את עוצמת הסוללה וזמני הטעינה שהתקצרו.

נוחות ואבזור

דגם ה-IV 80 לא עוקב אחר עיצוב הפנים הסטנדרטי של סקודה. סקודה שמרה על הדברים בצורה פשוטה, המסך הגדול, אפשרות שיתוף מסך הטלפון, כפתורי קיצור, פקודות קוליות ועוד. המושבים עצמם נוחים, תא הנהג מרווח, העיצוב הפנימי נראה יוקרתי אך מודרני. ההגה עם שתי צלעות המקלות על מערכת ההיגוי, תקרת הרכב כוללת גג שמש ובמהלך הנסיעה יש תחושה קבועה של יציבות וביטחון על הכביש. בידוד הרעשים עובד בצורה כמעט מושלמת, למעט מקרים חריגים המשתנים בהתאם למקום בו אתם נוהגים ובהתאם למהירות.

ביצועים טכניים

גרסת IV 80 נמצאת עם 204 כ"ס, למרות המשקל הגבוה של הרכב (יותר מ-2.1 טון) הביצועים מעולים. טווח הנסיעה הממוצע של הרכב נע בין 450 ק"מ ועד 517 ק"מ. טווח הנסיעה משתנה בהתאם לתנאי השטח, לחיצה על דוושת הגז ובהתאם לאיך שאתם נוהגים. מערכת הבלימה האקטיבית עובדת בצורה מעולה, לאניאק יש יכולות מרשימות שיכולות להחליף בין מצבים וכיוונים בהתאם למשקלה ותנאי הדרך. כושר הסיבוב הקטן עומד על 9.3 מ' מה שמסייע מאוד לנהיגה בעיר.

גרסת ה-IV 80 היא הבכירה ביותר של דגמי אניאק החשמליים. הגרסה מגיעה עם הנעה אחורית בהספק של 204 כ"ס, מומנט מרבי 31.6 קג"מ, מה שמאפשר לה להגיע להאצה של 100 קמ"ש תוך פחות מ-9 שניות. אמנם אפשר לראות ביצועים טובים יותר בקרב הרכבים החשמליים, אבל בתחום הרכבים החשמליים למשפחות ובממדים אלו הביצועים מעולים. ישנה אפשרות לשלושה מצבי בלימה רגנרטיבית, וחישוקי גלגלים גדולים במיוחד (20 אינץ') שמשפרים את חוויית הנהיגה.

ביצועי סוללה

הסוללה בדגם IV 80 מגיע בקיבולת גבוהה עם 82 קוט"ש, טווח הנסיעה על פי היצרן עומד על 517 ק"מ, מה שנחשב למבין טווחי הנסיעה הארוכים ביותר ברכבי SUV. בישראל ניתן למצוא רק את הדגם עם הסוללה הזאת. הסוללה מותקנת ברצפת הרכב וכתוצאה מכך המרחב גדול יותר בתא הנוסעים, ונשמרת יציבות במהלך נסיעה. הסוללה נטענת בקצב של 175 Kw בטעינה מהירה. משך זמן טעינה מלאה אורכת כשעה, טעינה עד 80% אורכת כחצי שעה. טעינה ביתית נחשבת לאיטית יותר והיא בין 7 שעות עד 10 שעות.

למה שווה לרכוש את הרכב?

סקודה אניאק IV 80 הוא מבין הרכבים המשפחתיים המומלצים, והמומלץ ביותר של חברת סקודה. המערכות ברכב אמינות, ההפעלה פשוטה ובכללי מכוניות חשמליות זולות יותר לתפעולה ותחזוקה בהשוואה למכוניות בנזין ודיזל. הסוללה עם אחריות ארוכת טווח, עיצוב הפנים של הרכב ראוי לשבח ומאפשר ישיבה מרווחת ונסיעה שקטה וחלקה. בהשוואה לחברות המתחרות בדגמים דומים, אנחנו מקבלים רכב משפחתי פשוט מעולה. כמו כן, יש לקחת בחשבון את המחיר עבור הדגם, ובהתאם לתמורה שאנחנו מקבלים המחיר נמוך ממה שציפינו. טווחי הנסיעה הארוכים רק תורמים ללקוח, וחוסכים ממנו את החשש לגבי נסיעות ארוכות. מערכות הבטיחות והשליטה שומרות על יציבות מלאה במהלך נסיעות גם בכבישים משובשים, ולכן הרכב מומלץ לרכישה.

לסיכום

אחרי שהכרנו את דגם אניאק 80 IV בכל גווניו, ניתן לראות שאנחנו מקבלים כאן תוצר סופי מעולה. הגרסה המיובאת לארץ מגיעה עם 204 כ"ס, סוללת 82 קוט"ש עוצמתית שאינה תופסת נפח רחב ברכב וממוקמת במרכזו. מערכות השליטה השתפרו משמעותית בעיקר בעזרת הנעה אחורית, חישוקי גלגלים יוקרתיים בגודל 20 אינץ' ומעבר בין מצבים שונים. הגרסה הנוכחית מציגה מומנט מרבי של 31.6 קג"מ וטווח נסיעה של 517 על פי היצרן. עם זאת, טווח הנסיעה הריאלי עומד על כ-450 ק"מ שנתון זה גם הוא די והותר. זמני הטעינה קצרים, למעט טעינה ביתית שלרוב תהיה במהלך הלילה כך שזה לא משפיע קריטי. אם גם אתם רוצים לחוות נסיעה נוחה וחסכונית לכל המשפחה, כנסו לאתר וקבלו הצעת מחיר על סקודה אניאק 80 IV.

שאלות ותשובות

  • מהו טווח הנסיעה הממוצע בסקודה אניאק IV 80? טווח הנסיעה על פי היצרן הוא 517 ק"מ. עם זאת, טווח הנסיעה הריאלי עומד על אזור ה-450 ק"מ בטעינה מלאה. מה שמשפיע על טווח הנסיעה היא צורת הנהיגה, דרכים ועוד.
  • במה שונה הסקודה אניאק IV 80 מהסקודה אניאק קופה? סקודה אניאק קופה הוא רכב מעולה, אבל פחות עונה לקטגוריה של רכב משפחתי. סקודה אניאק IV 80 מציעה יותר מרווח, רכב יותר שקט ומצד שני גם יותר גבוה ונוח.
  • כמה זמן לוקח להטעין את הרכב במלואו? משך זמן טעינה מלאה מ-0 עד 100% הוא כשעה בטעינה מהירה. טעינה ביתית אורכת בין 7 שעות ועד 10 שעות. טעינה מהירה מ-0 ל-80% אורכת כחצי שעה.
  • אילו פיצ'רים קיימים ניתן להוסיף לרכב? ניתן להוסיף כיווני מושבים חשמליים, שינוי עיצוב פנימי, הגדלת מערכת מולטימדיה, מערכות ניווט, וילונות נגללים אחוריים, חימום מושבים קדמיים ועוד פיצ'רים נוספים.
  • האם סקודה אניאק IV 80 ידידותית לסביבה? הדירוג הסביבתי של סקודה אניאק IV 80 עומד על 1 מתוך 15, ככה שמדובר על רכב מאוד ידידותי לסביבה.
  • האם אפשר לייבא את הרכב בייבוא מקביל? ניתן לייבא את דגם האניאק 80 IV בייבוא מקביל. יש לבחור בחברה מקצועית ומורשת המתמחה בייבוא רכבי סקודה.

צרו קשר